שאלות ותשובות

קיבצנו את השאלות הנפוצות ביותר והשבנו בצורה מפורטת. הרצף נע משאלות כלליות לספציפיות.

אורגני כללי

החקלאות האורגנית מבוססת על 4 עקרונות: בריאות, סביבה, הוגנות ואחריות. ארבעת העקרונות גם יחד מהווים מכלול אחד, והם מנוסחים כבסיס מוסרי לפעילותה של החקלאות האורגנית. לקריאה נוספת קישור לעמוד

התשובה לכך פשוטה – כן. התפוקה בשטח חקלאי אורגני אמנם נמוכה בממוצע בכ-20% משטחים קונבנציונלים, אך בראיה ארוכת-טווח החקלאות האורגנית מייצרת מערכת מזון מקיימת השומרת על בריאות הקרקע ומשאבי הטבע. הסבה של כלל השטחים החקלאיים בעולם לאורגניים תאפשר להאכיל את העולם אם תתבצע במקביל לצעדים נוספים, שיתנו פתרון הוליסטי ליצירת מערכת מזון מקיימת אמיתית: התמקדות בגידולים למזון, צמצום שטחים לגידול בעלי חיים, צמצום הפחת במערכת אספקת המזון, ועוד. לראיה, האיחוד האירופי הכריז על יעד של 25% משטחי החקלאות באירופה יהיו אורגניים עד שנת 2030. למאמר בנושא.

החקלאות האורגנית הינה היחידה בארץ המבוססת על תקנים וחוקים המגובים ברגולציה ופיקוח, המספקים אמינות ושקיפות לטובת העוסקים והצרכנים. בנוסף, התנועה האורגנית הינה ותיקה ונחקרת המעוגנת בחוקים בכל מדינות העולם, בחוק מדינת ישראל, ועם תנועות מאורגנות וארגונים מקומיים בכל העולם.

חקלאות מחדשת – חקלאות אורגנית וחקלאות מחדשת הן שתי גישות חקלאיות המקדמות קיימות ושמירה על הסביבה, וחולקות עקרונות ופרקטיקות רבות. עם זאת, בעוד החקלאות האורגנית אוסרת על שימוש בחומרים סינטטיים, החקלאות המחדשת מאפשרת זאת לצורכי הדברה ודישון. החקלאות המחדשת עדיין לא גיבשה תקן ייצור מחייב ולכן הצרכן הסופי אינו מובטח באיכות המוצר שהוא רוכש. 

חקלאות ביו-דינמית – 

קישור למאמר מלא

חקלאות טבעית/בת קיימא/ללא ריסוסים

החקלאות הקונבנציונלית הרגילה אותנו למודל יופי בעייתי שלא תמיד קשור לטבע האמיתי של הפרי או הירק , תפוח עץ למשל לא אמור להיות מבריק ונוצץ הוא הופך לכזה בעזרת ציפוי כימי – דמוי פלסטיק ש"מועשר" בחומרי הדברה, העגבניה שאינה "מועשרת" בהורמונים כימים היא לעיתים גם קטנה יותר ופחות "מנופחת". הירקות האורגנים מוגשים בצורתם הטבעית, הנקיה בלי טיפולים כימיים בשלב הגידול ובלי ציפויי פלסטיק בבית האריזה, והם יפים מאוד בדיוק כמו שטבע התכוון.

כדי להאריך את חיי המדף של התוצרת הקונבנציונאלית פותחו מגוון תכשירים כימיים, בעיקרם קוטלי פטריות או תכשירים הורמונליים סינטטיים, שתפקידם לבטל תהליכי הבשלה טבעיים בפרי שגורמים להתרככות ומאפשרים אחסון ממושך. חלק מהתכשירים חודרים לתוך הרקמה ופועלים בתוך הפרי או הירק, ולכן גם אם נשטפים במים וסבון החומר נשאר בפנים. מיותר לציין שכל החומרים הללו אסורים באורגני: הירקות והפירות האורגניים לא מטופלים בכימיקלים אחרי הקטיף, חלקם נשטפים במים בלבד וחלקם מוגשים לצרכן ישר מהשדה.

עבודות שונות נערכו בעולם בניסיון לענות על השאלה הזאת אך התשובה אינה חד משמעית מבחינה מדעית. תכולת ויטמינים, סיבים וחומרי טעם וריח מושפעת מהרבה משתנים שהמשמעותיים שיבניהם הם : זן, מליחות קרקע ומים, תנאי אקלים, סביבת גידול ועונה. היתרון הגדול של פירות וירקות אורגנים הוא במה שאין בהם: הורמונים כימיים, זרחנים אורגניים, חומרים מהונדסים גנטית, ועוד.

חקלאות אורגנית

בכדי ששטח יחשב כאורגני עליו לעבור הסבה: במהלך שנות ההסבה הגידול בחלקה מתבצע בממשק אורגני והחלקה נמצאת בפיקוח שוטף של גוף הפיקוח. בזמן זה התוצרת לא נמכרת כאורגנית. החלקה חקלאית המיועדת לגידול חד שנתיים, למשל ירקות או גידולי שדה, דורשת הסבה של שנתיים, וחלקה המיועדת לגידול רב שנתיים, למשל מטעים או כרמים, הסבה של שלוש שנים. בתחילת ההסבה ובסופה דוגם גוף הפיקוח את הקרקע להמצאות שאריות חומרי הדברה.

בכדי לוודא תוצרת נקייה מרחף ריסוסים וחומרי הדברה, על החלקה החקלאית האורגנית להיות מרוקחת לפחות 30 מטרים מחלקה שאינה אורגנית, או 200 מטרים במידה והשטח הצמוד מרוסס מהאוויר. חייץ פיזי כגון שדרת ברושים או משוכות צבר גבוהות סביב החלקה האורגנית, יכול לשמש כתחליף במקרה שהמרחק קטן מהנדרש.

נוספים

אין כל סתירה עקרונית בין כשרות לבין אורגני, וגם המקפיד והמחמיר על כשרות יכול לקנות אורגני. הבעיה העיקרית מבחינת כשרות היא הימצאות חרקים ותולעים בירק או בפרי, אך בעיה זו קיימת הן בחקלאות קונבנציונלית והן בחקלאות האורגנית. משום שבגידול האורגני אין שימוש בריסוסים וחומרי הדברה כימיים, פותחו מספר אמצעים להפחתת נגיעות של חרקים: רשתות כיסוי, הדברה ביולוגית, מלכודות ללכידת מזיקים, ועוד. 

מסיבות שונות קיימת בשוק התנגדות עזה לשיווק חלק מירקות העלים האורגניים, בטענה שאינם נקיים מספיק מחרקים ותולעים. בנוסף לכך, מסעדות מנועות מקבלת אישור כשרות במידה ומשתמשות בירקות ופירות טריים אורגניים. בארץ מספר לא מבוטל של חקלאים, יצרנים וצרכנים אורגניים שומרי כשרות, ולכן אנו מניחים שסיבות פוליטיות הן המקור להתנגדות זו, ולא רמת ניקיון.

כיום לא קיימים במסלולי הלימוד האקדמיים מסלול לימודים מוסדר לחקלאות אורגנית. בפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית קיים קורס בחקלאות אורגנית, ואנו ב'טוב השדה' מציעים אחת לשנה קורס 'יסודות החקלאות האורגנית' למתחילים ומתעניינים בתחום.

צריכה אורגנית חכמה

אורגני בארץ ובעולם

נכון לשנת 2019: כ-1.5% מהשטחים החקלאים בישראל, 63.1 אלפי דונם, הינם בממשק אורגני.

כיום פעילים כ-600 עוסקים אורגניים תחת פיקוח: חקלאים, משווקים, יבואנים, יצרני קומפוסט, קמעונאים ועוד. כ-50% מתוכם חקלאים והם מהווים 2% מהחקלאים בארץ.

נכון ל2019: יצוא תוצרת טריה אורגנית עומדת על 54.3 אלף טון, המהווים 13% מסה"כ יצוא תוצרת חקלאית טריה לאירופה, ו-2,536 טון תוצרת אורגנית מעובדת.

כיום כ-75 מיליון הקטר של שטחים חקלאיים ברחבי העולם הינם בממשק אורגני, בעשור האחרון קיימת צמיחה של 197% בשטחים האורגנים, ו-228% במספר העוסקים האורגניים. ב-190 מדינות ייצור אורגני, ב-76 מהן רגולציה מוטמעת. בשנת 2020 השוק האורגני העולמי עלה על 120 מליארד יורו, וכמעט והכפיל את עצמו משנת 2015. השוק צפוי לגדול בין השנים 2023 ל-2030 בקצב של 13% בשנה.

הצריכה הגבוהה ביותר לנפש נמדדה במדינות דנמרק, לוקסמבורג, אוסטריה, שוודיה, צרפת וגרמניה. דנמרק ואוסטריה מדורגת כמובילות בעולם מבחינת החלק של השוק האורגני מכלל שוק המזון המקומי: 13% ו-11% בהתאמה.

בעלי חיים ותוצרת מהחי

התרנגולות גדלות בלולי רצפה, בתנאים של 6 תרנגולות למטר. לתרנגולות יש יציאה חופשית למרעה, ותנאי הגידול של המרעה הינו 2 תרנגולות למטר. במרעה הן אוכלות צמחי בר וחרקים. בנוסף, התרנגולות אוכלות מזון בפיקווח 85% אורגני, ה-15% הנותרים הינם מוצרים לא אורגנים אבל אסור שיהיו מהונדים גנטית או יכילו שאריות חומרי הדברה.

זוהי הביצה היחידה שבאופן מוחלט העופות המטילות אותה אינן מטופלות באנטיביוטיקה. בנוסף, בזכות המזון האורגני ובזכות המרעה, בו הן אוכלות עשב, חרקים וכל הנלווה לכך רמת חומצות האומגה 3 יותר גבוהות, וכך גם רמת הויטמינים.

תרנגולות חופש אמנם חיות גם הן בלולי רצפה בתנאי של 6 תרנגולות למטר, אך אין חובה להוציא אותן למרעה, האוכל שלהן אינו אורגני, והטיפול התרופתי בתרנגולות זהה לזה של הקונבנציונליות. כתוצאה מכך ההרכב התזונתי של הביצה שונה, ואינו מכיל את היתרונות שצוינו לעיל.

ההבדל הגדול הוא במזונות שמגישם להם, ממקור אורגני, ללא תוספים כימים ולא מזון מהונדס גנטית. יש פיקוח על כל המזונות. מבחנה וטרינרית יש שימוש ברפואה חליפית ושימוש מופחת ברפואה רגילה עם הקפדה על משך הזמן אחרי מתן התרופות. אחנו מעודדים יציאה למרעה מתכוונים ליצר חלב מרעה בהמשך. מקפידים על רווחת בעלי החיים ואופן טיפול בפרות.

'חי בריא' הוא תו איכות המקדם שקיפות ובטחון בתעשיית המזון מן החי ומספק לצרכנים אפשרות לצרוך מזון מן החי בריא, איכותי, מקומי שהופק בתנאים נאותים. עם זאת, הוא אינו מעיד על גידול אורגני של בעלי החיים.

תעשייה ומוצרים

מוצר מעובד הוא מוצר חקלאי שנעשתה עליו פעולה טכנולוגית, והינו חומר גלם חקלאי אורגני מאושר. כדי שמוצר מעובד יאושר כאורגני 95% מרכיביו חייבים להיות ממקור אורגני ו-5% הינם רכיבים שאינם אורגניים אך מופיעים ברשימות של חומרים מותרים.

בהכנת המוצר האורגני המעובד היצרן מנסה לשמור על המוצר הכי קרוב לחומר הגלם ממנו הוא הוכן. כדי להשיג מטרה זו נקבעו מספר כללים, לעומת המוצר הקונבנציונאלי במספר פרמטרים: חומר הגלם חייב להיות ממקור אורגני מאושר, אסור שימוש בחומרי שימור סינתטיים, אסור שימוש בצבעי מאכל סינתטיים, ואסור שימוש בכל תוסף אלא אם מופיע ברשימה מותרת. בנוסף, הטכנולוגיות המותרות הינן טכנולוגיות פיזיקליות-מכניות או ביולוגיות-אנזימטיות, ומותרות רק אילו ההכרחיות להכנת המוצר. בנוסף, אסור שימוש ברכיבים ממקור הנדסה גנטית ואסור שימוש בננוטכנולוגיה.

יין אורגני הוא יין שיוצר מ-100% ענבים אורגניים. התוספים המותרים הינם אילו המותרים בתעשיית המזון האורגני ועוד מספר מוגבל של רכיבים ייעודיים ליצור יין. יין אורגני הוא התוצר היחיד בו מותר שימוש בחומר משמר – ביסולפיט, וכמות הביסולפיט מוגבלת ונמוכה יותר מהמותר ביין הקונבנציונאלי.

חוק, אמינות ופיקוח

כיף שבחרת לשמור איתנו על קשר ולקבל עדכונים מעניינים בכל מה שקשור לעולם האורגני; מפגשים, סיורים, תכנים, מאמרים ופוסטים חדשים
דילוג לתוכן