דו"ח ועדה מזהיר: עברו לקיימות או צפו למשבר

"הזמן אוזל. לבריטניה יש 10 שנים כדי לבצע שינוי רדיקלי ולעבור לחקלאות מקיימת שתאושש ותחדש את הטבע, ותחזיר את הבריאות לאוכלוסיה ולכדור הארץ. אחרת – שתצפה למשבר חמור בבריאות האוכלוסיה ולהרס הסביבה." כך נכתב בדו"ח ועדה בבריטניה, בילווי השר לאיכות הסביבה.

טלי ברנר

מצב חירום סביבתי ובריאותי בבריטניה - הארגון לחקלאות אורגנית

הדו"ח דורש מהממשל להנחות מדיניות שתתמוך בחקלאים ותאפשר להם לזנוח את החקלאות האינטנסיבית. רוב החקלאים אישרו שיש ביכלתם לעשות את השינוי בתוך 5-10 שנים, אם יקבלו את התמיכה המתאימה.

החקלאות האינטנסיבית ומדיניות הממשל הצליחה להוזיל את סל המזון, שנמצא כעת במקום השלישי מבין כל מדינות העולם המערבי. בד בבד, בריטניה מובילה בשיעורי הסכרת, מחלות הקשורות להשמנה וזה עולה לקופת המדינה למעלה מ-27 מיליארד בשנה.

ב-70 השנים האחרונות הובילו החברות החקלאיות, רשתות הסופרמרקט ויצרני המזון תהליכים שפגעו בבריאות האדם והאדמה.
הם תורמים באופן ישיר לעליית ריכוז גזי החממה ולפגיעה במגוון הזנים. נדרשת עתה פעולה להבראת הטבע, איכות האדמה והבריאות, שתתחיל בהנחיה למעבר לתזונה בריאה יותר, עשירה בדגנים וקטניות, הורדת צריכת הבשר ומעבר לחקלאות ברת קיימא. חלקאות אורגנית היא חלק מהגישה החדשה שאמורה לעצור את ההתדרדרות ולהוביל לעתיד טוב יותר.

לקריאת הכתבה באתר הגארדיאן>>

טוּב השדה – הארגון לחקלאות אורגנית, מאגד ומטפח עוסקים אורגניים, מוביל מקצועיות, מדיניות וצריכה, במטרה לקדם חקלאות ותעשייה אורגנית בישראל.

טוּב השדה ניולזטר

בניוזלטר שלנו תמצאו ידע מתחדש בנושאי החקלאות האורגנית, הזמנות לאירועים ועוד…

כיף שבחרת לשמור איתנו על קשר ולקבל עדכונים מעניינים בכל מה שקשור לעולם האורגני; מפגשים, סיורים, תכנים, מאמרים ופוסטים חדשים
דילוג לתוכן